Pradžia > Išorės tiuningas > Spoileriai (išorės tiuningas) ką reikia žinoti

Spoileriai (išorės tiuningas) ką reikia žinoti

Daugelio nuomonę tiuninginiai spoileriai, orgaudžiai, slenksčiai, bamperiai ir kitos tiuningo dalys dedamos tik dėl grožio. Taip šie elementai yra tikrai gražūs ir pakeičia automobilio išvaizdą, automobilis tampa išskirtiniu. Tačiau tiuningo dalys ne vien suteikia grožį, bet ir mechaninė šių detalių funkcija yra padaryti automobilį kuo aptakesnį. Kuo mažiau automobilis kampuotesnis, tuo važiuojant dideliu greičiu bus stabilesnis kelyje, greičiau pasieks pagreitį ir sutaupys degalų. Kiekviena detalė turi dar ir sau būdingų bruožų, kuriuos galime ir aptarti.

Slenksčiai, pritvirtinti automobilio apačioje, automobilio šonuose, leidžia keliauti oro srautui toliau reikiama kryptimi. Jų galuose kartais būna pritvirtinti sparneliai, bet jie ne ką ir prisideda pagerinant tiuninginio automobilio aerodinamines savybes.Toyota Celica. Slenksčiai

Stabilizatoriai ant valytuvų leidžia valytuvams gerai atlikti savo darbą važiuojant dideliais greičiais sningant ar lyjant.

Orgaudžiai –  jų būna įvairiausių formų ir paskirties. Gražus tiuningo elementas. Tikrąją naudą duoda tik tie, kurie skirti aušinti variklį arba montuojami ant slenksčių (ne į slenksčių vidų). Visi kiti orgaudžiai suteikia tik gražų vaizdą.

Orgaudis

Antakiai montuojami ant priekinių automobilio žibintų, bet ir kaukės būna montuojamos ir ant galinių lempų. Antakiai tik šiek tiek pagerina aerodinamines savybes, o pagrinde veikia apsaugodami nuo žibintų šonuose susikaupiančio purvo ir vabzdžių liekanų.

Automobilio sparnų arkos, jas galima skirstyti i kelias grupes. Norint, kad ratai kuo daugiau išsikištu į įšorę yra naudojamos metalinės dalys, montuojamos rato montavimo vietoje, o ant jų jau dedami patys ratai. Taip iškištus ratus galima pridengti prailgintomis arkomis, kurios juos puikiai pridengia, tai dar vadinama “sparnų pūtimu“. Kitas dalykas, kai arkos dedamos tiksliai į kampus tarp kėbulo ir sparno, taip yra siekiama padaryti automobilį kuo aptakesnį, mažėja oro pasipriešinimas.Peugeot 206 Arkos

Deflektorius (stogelis) pagerina oro sklidimą nuo kėbulo ant galinio stiklo ir valytuvo. Taip automobilis tampa aptakesnis ir jo dėka žymiai sumažina purvo patekimą ant galinio stiklo.  Kitas deflektoriaus tipas, jis montuojamas ant kojelių ar dažniausiai montuojamas ant “hečbeko“ tipo automobilių. Jo paskirtis sugaudyti kraštuose esantį švaresnį orą ir nukreipti į galinį stiklą. Dar kiti deflektorių tipai reguliuoja oro srovę į radiatorių ir ventiliacinę sistemą, taip apsaugodami variklį nuo perkaitinimo.

Deflektorius

Stabilizatorius ant bagažinės. Ši tiuningo detalė mėgstama automobilių turėtojų, nes ji pagerina automobilio estetinį vaizdą. Stabilizatorius duoda naudą automobiliui, važiuojant keliu, suteiks automobiliui spaudžiamąją jėgą. Kuo didesnis greitis tuo automobilis bus spaudžiamas prie žemės ir taip įgis stabilumo. ypač padės darant staigius posūkius. Galingam sportiniam automobiliui važiuojančiam dideliu greičiu jam gali pradėti kilti užpakalinė dalis ir gali visiškai atsiplėšti nuo žemės  (panašiai važiuojant 220 km/h greičiu). Stabilizatorius pagerina oro srautų judėjimo kryptį ir pagerina automobilio aerodinamines savybes. Mažesnis pasipriešinimas oro srautui ir didesnė spaudžiamoji jėga bus tada, kai oro atakos kampas neviršys 4 – 5 laipsnių. Yra slankiojančių stabilizatorių, kuriuos dažniausiai deda automobilių gamintojai, mygtuko pagalba galima reguliuoti stabilizatoriaus kampą.

Deflektorius

Deflektorius ant BMW

Galinis spoileris – tvirtinamas po galiniu bamperiu. Jo savybės labai panašios kaip priekinio spoilerio. Jis padidina pratekėjimą oro srovei, atslenkančiai nuo slenksčių bei pro apatinius automobilio kraštus.

Kai visos šios dalys yra sumontuojamos ant automobilio, jis tampa pastebimai patrauklesnis, išsiskiriantis iš visų  automobilių ir gauna naudą. Stabilesnis bolidas bus pranašesnis lenktynėse,geriau valdomas ar besivažinėjant dideliais greičiais, posūkiuose būsite užtikrintesni, saugesni ir jausitės valdantys padėtį. Norint taisyklingai sumontuoti tiuningo elementus, reikia pasitarti su specialistu ar nutuokiančiu žmogumi, jog tie elementai ne tik derėtų prie Jūsų mylimo bolido, bet ir duotų norimą naudą.

Tiuninginis automobilis

Kategorijos:Išorės tiuningas
  1. 12 sausio, 2010 8:23 pm

    Įdomu buvo skaityti:)

  2. opel
    30 sausio, 2011 1:46 pm

    ka nezinojau skaitau ir stebiusi saunus straipsniai

  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: