Pradžia > Straipsniai > Arkų taisymas.

Arkų taisymas.

Daugumos senesnių automobilių kėbulai jau būna pažeisti korozijos. Jei arkos yra prarudiję iki tiek, jog nebėra sveiko metalo ir atsirado kiaurymės jas galima taisyti stiklo pluošto pagalba arba įvirinant naują metalą išpjovus pažeistą vietą.

Išpjauname pažeistą vietą, paimame metalo lakštą ir atpjauname reikiamo dydžio lopą ir įviriname jį į arkos išpjautą vietą.arka

Virinimo siūlę nušlifuojame ir vėl viriname kol siūlės vieta bus lygi. Apšlifuojame nelygumus ir galime pradėti glaistyti nelygumus.glaistymas

Nugruntavus galime dažyti tokią arką. Galima dažyti tik arką arba kėbulo dalį, nereikia dažyti viso automobilio. Tokia sutvarkyta arka bus sveika apie 3 – 5 metus, priklauso nuo kokybiškai atlikto darbo.

Kitas būdas taisyti pažeistą automobilio arką stiklo pluošto pagalba. Reikės stiklo pluošto ir polisterinės dervos. Išpjauname pažeistą vietą. Iškerpamas gabalėlis stiklo pluošto taip, kad jis uždengtų 2 cm skylės krašto. Audinys išteptas polisterine derva dedamas ant skylės. Paviršius išlyginamas spaudžiant stiklo audinį prie skylės kraštų. Teptuku papildomai ištepamas polisterine derva visas audinys. Jeigu skylė gana didelė, po 8 – 10 minučių klijuojamas kitas stiko pluošto sluoksnis. Kuo daugiau sluoksnių tuo patikimiau užtaisoma skylė. Po 30 minučių audinys jau turėtų būti sukietėjęs ir paviršius bus pasidaręs gana lipnus. taip užklijuotą paviršių galima glaistyti. Jeigu kėbulo paviršiuje matomos mažos kiaurymės ir įtrūkiai, juos galime užtaisyti glaistu su stiklo pluoštu. Taip sutvarkę arką ar kėbule esančias skyles, galime jas gruntuoti ir ramiai dažyti. Gruntuojant galime dėti net 3 ar daugiau grunto sluoksnių. Taip sutvarkyta arka galėsite džiaugtis 3 ar daugiau metų.

Kategorijos:Straipsniai
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: