Pradžia > Variklio tiuningas > Sportinis oro filtras

Sportinis oro filtras

Automobilio tiuningas dažniausiai pradedamas nuo oro filtro. Taip patiuninguotas automobilis vilioja ne tik skleidžiamu garsu, bet ir šiek tiek padidėjusia automobilio galia. Oro filtrą montuoti yra nesudėtinga, be to jis nėra brangus. Sportinis oro filtras kitaip vadinamas plaunamu oro filtru, jis padeda varikliui laisviau kvėpuoti. Į variklio degimo kamerą patenka daugiau oro (deguonies), kuris labai svarbus kuro mišinio degimui. Kuo daugiau oro, tuo kuro mišinys sudega geriau.

Remiantis bandymais yra įrodyta jog oro filtras įdėtas netinkamoje vietoje gali net sumažinti galią. Oro filtras turi visada gauti kuo šaltesnį orą! Tai reškia, kad filtras turi būti montuojamas tokioje vietoje, į kurią patenka oras ne nuo variklio šiltas, o šaltas – šalia oro angos ar grotelių. Jei taip nepadarysime oro filtras sumažins apie 6 – 12 AG. Papildomam oro vėsinimui dažnai statomos intercooler sistemos. Paprastam varikliui šalto oro filtras pridės apie 2 AG. Didžiausia nauda bus jaučiama turbininiame variklyje, jam oro filtras pridės net 8 – 10AG. Standartiniai oro filtrai dėl savo formos montuojami tik jiem skirtose vietose, kūginiai išnešami toliau nuo šilto variklio. Atstumas negali būti per ilgas, nes atsiranda galios vėlinimas.

Sportinio oro filtro trūkumai yra tokie, jog jis efektyvesnis esant dideliems variklio apsisukimams – beveik maksimaliems. Mažiems variklio sūkiams gali jaustis šioks toks galios sumažėjimas. Dar svarbesnis sportinio oro filtro trūkumas, kad jis labiau susitepa. Net 3 – 5 kartus greičiau apsineša dulkėmis ir purvu nei paprasti oro filtrai.

Norint džiaugtis sportinio oro filtro teikiamais privalumais reikia jį reguliariai valyti. Filtro valymas priklauso nuo automobilio važinėjimo sąlygų, o šiaip tokį filtrą reikia valyti kas pusę metų. Jį prižiūrėti nesudėtinga. Į švarų indą ipilkite benzino. Jame idėję filtrą palaikykite apie 1 – 2 valandas. Po to jį praskalaukite ir leikite jam gerai išdžiūti. Išdžiuvusį oro filtrą apipurkškite specialiu tepalu.

GreenAirFilters-big

Sportinių oro filtrų galima įsigyti tiuningo ar internetinese parduotuvėse. Vieni iš populiaresnių filtrų, kurių galima rasti ir lietuvoje yra vadinami “žalieji filtraiangl. green filters. Jie pagaminti iš žalios spalvos medvilnės, o dėl savo gerų eksploatacijos savybių pamėgti vairuotojų. Levis jeans medvilnė yra pakankamai plona, bet tvirta, leidžianti plauti ir eksloatuoti filtrą daugiau kartų. Specialios medvilnės paviršius sugeba išfiltruoti net labai smulkias daleles (0,05 mikrono dydžio). Tokių sportinių filtrų paviršiaus plotas yra didesnis ~20% už standartinius, todėl filtravimo savybės geresnės.

Kategorijos:Variklio tiuningas
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: